Činnost fotoklubu

Srdeční záležitost - autorská výstava Petra Dolinského

... název Vaší výstavy fotografií je dost výmluvný - Krajiny mého života. Přesto, můžete nám ji více přiblížit?

Název výstavy napovídá správně. Nejedná se však jen o snímky přírodní a obrázky z cest, tedy krajiny skutečné, nebo stručně řečeno krajiny vnější. Do mého pohledu na svět patří i obrazy takových „krajin“, které utváří můj celkový život, jako je tomu u každého z nás. Jsou to především rodina, přátelé i zajímaví lidé, se kterými jsme se setkal - obrazy se skrytými vztahy a emocemi.

V neposlední řadě to jsou snímky, v nichž se snažím o jakýsi skrytý vnitřní obsah i odkaz, záběry něčeho mezi nebem a zemí, s náznakem duchovna a špetkou mystiky, s posláním větší pokory tohoto světa a zachování úcty k životu jako takovému.