Petr Vojanec

P e t r V o j a n e c, narodil jsem se v Českém Těšíně v roce 1947. Tam jsem chodil do základní a střední školy, pak v Olomouci jsem studoval na LFUP obor stomatologie. Od roku 1974 doposud pracuji jako zubní lékař v Litovli. Jsem ženat, mám dvě dcery a pět vnoučat.

S prvním fotoaparátem, byla to Altista, jsem se seznámil v dětství. Pak to byl Flexaret, Exa, Praktika super TL, Yashica, Petri, Minolta, Olympus a Canon, kterému jsem zůstal věrný dodnes.

V Litovli jsem vstoupil do fotoklubu a to bylo pro mne velkým přínosem. V mnohém jsem se zdokonalil díky svým přátelům, nejvíce L. Krylovi a Hlavinkovi. Absolvoval jsem Okresní školu výtvarné fotografie v Olomouci a také různé kurzy s fotografickou tématikou.

V roce 1997 mi povodeň všechno zničila, zůstaly mi jen barevné diapozitivy. S příchodem digitální fotografie jsem neváhal a neprodleně jsem se s touto technikou seznámil, ovšem analogovou techniku používám stále.

Moje fotografie byly přijaty i oceněny na Národní výstavě amatérské fotografie ve Svitavách, uspořádal jsem autorské výstavy, zúčastnil jsem se společných výstav s ostatními členy fotoklubu a moje tvorba provázela i výstavy jiných žánrů při různých příležitostech.

Zaměření nemám vyhraněné, jsou to především obrázky z cest, portréty, zákoutí, makro, reportáž atd.

Fotografuji především pro radost a pro dobrý pocit, že se moje fotky líbí i jiným.

Napsat autorovi: Petr Vojanec | 23. 02. 2008 | 2254 přečtení | Komentářů: 65 | Přidat komentář | Vytisknout článek

Martin Křivák
ženy