Členové fotoklubu

Petr DolinskýNarodil jsem se v roce 1965. Pocházím ze Záhorovic - malé vesnice v podhůří Bílých Karpat nedaleko Uherského Brodu, kde jsem vystudoval gymnázium. Poté jsem absolvoval zahradnickou fakultu Mendelovy univerzity v Lednici na Moravě. Od roku 1989 bydlím v Litovli.

Bílé Karpaty byly asi hlavním podnětem, který ve mně už jako v chlapci probudily nejprve lásku k přírodě, zejména k rostlinám a posléze i k fotografování, neboť na své vycházky do přírody jsem bral vždy sebou kromě rostlinných atlasů i fotoaparát. Nejprve šlo o černobílou fotografii s vlastním zpracováním, posléze o barevné diapozitivy krajiny, rostlin a přírodnin vůbec. Dnes se zabývám převážně fotografií digitální a fotografuji vše co se mi líbí… Dlouhá léta jsem si však vystačil se stařičkým aparátem z roku 1965, tedy tak starým jako jsem já, s pevným objektivem i ohniskem a vynikající světelností.

Členem Fotoklubu Litovel jsem od roku 2000, kdy jsem se začal fotografováním zabývat vážněji. Sedm let - v letech 2004 až 2010 - jsem působil jako vedoucí tohoto fotoklubu.

Myslím, že je nejlepší, když za autora hovoří fotografie. S některými mými se můžete občas setkat na stránkách fotografických časopisů. Mám rád jednoduchou, přímou fotografii, která je od srdce.

Na vytváření svých fotogalerií intenzivně pracuji, zde jsou první vlaštovky:

Artists
Quo Vadis
Mystic
China Fairyland
China Faces
Landscapes
Nature

"Kráska z Tibetu" - foto z cyklu "China Faces"

"Jiná dimenze" - foto z cyklu "Quo Vadis"

"Osvícení" - foto z cyklu "Mystic"

"Litovelští umělci II" - foto z cyklu "Artists"

bez názvu - foto z cyklu "Nature"

Artists
Quo Vadis
Mystic
China Fairyland
China Faces
Landscapes
Nature


Napsat autorovi: Petr Dolinský | 20. 02. 2008 | 6202 přečtení | Komentářů: 80 | Přidat komentář | Vytisknout článek | Zdroj: vlastní
Společná galerie
Výběr fotoklubu

zobrazení: 26367
Náhodné galerie
V zajetí techniky
Větrná energie
zobrazení: 4030
Vytaženo z archivu
V Úsově
zobrazení: 3595
Změněné galerie
Litovel v zimě
Morový sloup s radnicí
zobrazení: 20955
Pavel Dačický
České Švýcarsko
zobrazení: 32207
Výběr fotoklubu

zobrazení: 26367

Verze webu 1.1 těchto stránek vytvořená prostřednictvím phpRS. Stránky jsou neustále vy vývoji a budou se nejen vizuálně měnit. Omluvte případné chyby v načítání. Za fotoklub přeji dobré světlo ... admin krivi :-)