Ze světa fotografie

Odhalení sochy Gustava Frištenského 8. listopadu 2013

Odhalení sochy Gustava Frištenského - sportovce, siláka a litovelského občana, předcházela její náročná instalace.

Socha v nadživotní velikosti byla umístěna u sokolovny ve Smetanových sadech.

Součástí instalace bylo i důkladné připevnění k mohutnému podstavci.

Následující den již bylo vše připraveno k slavnostnímu odhalení sochy.

A to za bohaté účasti veřejnosti...

...a za přítomnosti významných osobností.

Nechyběly ani pivní speciály "Gustav" a nedávno vydaná kniha o Gustavu Frištenském.

Z hovořících osobností jistě zaujal i Gustav Frištenský - synovec legendárního siláka, který přijel až ze Švýcarska, kde žije od r. 1968.

Slavnostnímu odhalení předcházelo udělování pivních speciálů a knih o Gustavu Frištenském.

foto: Miroslav Pinkava

Napsat autorovi: Petr Dolinský | 17. 11. 2013 | 1492 přečtení | Komentářů: 73 | Přidat komentář | Vytisknout článek

Strom a jeho kouzlo
Strom