Členové fotoklubu

Miroslav PinkavaNarodil jsem se v r.1943 v Ješově, malé vesnici u Litovle.

Fotografií jsem se začal zabývat již v r.1958, v rámci studia na Střední průmyslové škole jemné mechaniky a optiky v Přerově.

Od r.1970 žiji v Litovli, kde po celou dobu jsem členem litovelského fotoklubu. V 80.letech jsem absolvoval dvouletou Okresní školu výtvarné fotografie v Olomouci.

Během těch 50 let jsem používal řadu fotoaparátů na kinofilm a v současné době se snažím využívat mimo Nikon F80 i Nikon D90 s objektivy od f=28mm až po f=300mm. Vyzkoušel jsem téměř všechny fotografické žánry. Dříve v mé tvorbě převažovala reportáž, dnes fotím hlavně při cestách do zahraničí krajinu a krajinný detail.

Koncem 80.let jsem začal zhotovovat fotografie určené pro užití v interiéru, převážně v barvě sepie. V současné době se s těmito fotografiemi můžete setkat v galeriích ve Valašském Meziříčí, Přerově a v Praze. Protože jsem byl 21 roků aktivním členem Sdružení výtvarníků Karlova mostu v Praze, dostaly se moje fotografie Prahy prostřednictvím turistů opravdu do celého světa.

Protože svoje fotografie rád řadím do souborů a cyklů podle témat a tyto neustále doplňuji, můžete si v následujících galeriích některé tyto moje soubory prohlédnout. Klikněte prosím na některou z nich :

Miroslav Pinkava - výběr
Detail ve městě
Detail v přírodě
60x - každý jiný
Kolem Litovle
Krásy přírody
Lidé kolem nás
Litovel
Litovelské pomoraví
Litovel v zimě
Obrázky z Paříže
Obrázky z ostrova Madeira
Obrázky z ostrova Korsika
Od soumraku po úsvit
Poezie dlažby
Před více jako 25 lety
Večery u moře
Vchody
Všeho mnoho
Zátiší a zákoutí


Napsat autorovi: Miroslav Pinkava | 26. 02. 2008 | 5854 přečtení | Komentářů: 198 | Přidat komentář | Vytisknout článek
Společná galerie
Výběr fotoklubu

zobrazení: 24178
Náhodné galerie
ZIMA
silueta
zobrazení: 3253
Noční Litovel a okolí
-
zobrazení: 3271
Změněné galerie
Litovel v zimě
Morový sloup s radnicí
zobrazení: 19586
Pavel Dačický
České Švýcarsko
zobrazení: 27789
Výběr fotoklubu

zobrazení: 24178

Verze webu 1.1 těchto stránek vytvořená prostřednictvím phpRS. Stránky jsou neustále vy vývoji a budou se nejen vizuálně měnit. Omluvte případné chyby v načítání. Za fotoklub přeji dobré světlo ... admin krivi :-)