Linhartová Michaela

Pocházím z Nasobůrek u Litovle a odjakživa jsem byla člověk tvořivý, tedy i moje životní cesty se začaly ubírat cestou lehce uměleckou...po absolvování gymnázia Jana Opletala jsem začala studovat na Pedagogické fakultě univerzity Palackého obor učitelství výtvarné výchovy pro základní umělecké a střední školy. Roku 2010 jsem začala učit výtvarnou výchovu na ZUŠ v Litovli.

Fotografii a vše s ní spojené jsme objevila také díky vysoké škole. Měli jsme ji jako povinný dvousemestrální předmět pod vedením Petra Zatloukala. Chytla mě však natolik, že ze dvou povinných semestrů se postupně vyklubalo osm a dále jsem si znalosti rozšiřovala na zahraničním studijním pobytu v Itálii. Moje diplomová práce byla zaměřená také tímto směrem- tedy na portrétní fotografii a problematiku retušování.

Mým hlavním zaměřením, ne však jediným, je portrétní fotografie ve všech variantách, glamour, akt .... modelky si většinou sama líčím a někdy i stylizuji. Dále se věnuji dokumentování různých akcí a událostí. Nedílnou částí mého snažení tvoří různé fotoexperimenty- ráda hledám nové možnosti a posunuji hranice.

Napsat autorovi: Linhartová Michaela | 02. 02. 2008 | 3915 přečtení | Komentářů: 153 | Přidat komentář | Vytisknout článek

Lidé kolem nás
odpočinek v holandském Amsterdamu