Jan Gottfried

Zájem o fotografii ve mě vzbudil někdy kolem roku 1989, kdy jsem studoval na gymnáziu v Litovli, můj strýc Petr Vojanec, který mi půjčil 1. fotoaparát a vysvětlil mi základy měření expozice, vyvolávání filmů a fotografií.
Další kontakt s fotografií jsem měl až v době digitálních fotoaparátů. Můj první digitální fotoaparát byl Agfa ePhoto 780c s rozlišením 0,35 Mpix. Poté jsem si koupil digitální zrcadlovku bez možnosti výměny objektivů Olympus Camedia 2500L s rozlišením 2,5 Mpix. Od roku 2005 vlastním digitální zrcadlovku Canon EOS Kiss Digital s rozlišením 6 Mpix. Lze říci, že od této doby se zajímám o fotografování intenzivně v rámci časových možností.
Členem fotoklubu v Litovli jsem se stal na podzim roku 2007. Díky členství ve fotoklubu mám možnost setkávat se s ostatními fotografy, příjemně se pobavit o problematice fotografie a diskutovat nad fotografiemi. Toto vše mne obohacuje o nové znalosti a posunuje mne to vpřed.
Nejraději fotografuji přírodu, město a rodinu. Fotografuji pouze pro radost bez vysokých ambicí. Tvrdím, že u fotografování jde o proces, nikoliv o výsledek. I když z povedeného výsledku mám vždy velkou radost.
Ukázky mých fotografií můžete najít v mé galerii.

Napsat autorovi: Jan Gottfried | 07. 02. 2008 | 3198 přečtení | Komentářů: 92 | Přidat komentář | Vytisknout článek

Pavel Forst
Z cest - dokument