Hana Tabery

Pocházím z Olomouce, kde jsem se také v roce 1971 narodila. Po vystudování Farmaceutické fakulty University Karlovy jsem se však na delší dobu usadila v Litovli, kde jsem začala pracovat jako magistra v lékárně. Kouzlo Litovelského Pomoraví i navázání osobních vztahů s většinou svých pacientů přispělo k tomu, že jsem se tam začala cítít jako doma.
K fotografování mě přivedla láska k přírodě a k cestování. Začala jsem brát fotoaparát na vycházky se svým psem, později pak psa na vycházky za fotografováním. Procestovala jsem mnohé země Evropy, Asie, Afriky, Jižní a Severní Ameriky a místní lidé a tamní přírodní krásy jsou samozřejmě vděčným námětem pro mnoho fotografů. Dále si všímám detailů přírody i života lidí, a to hlavně v ekologickém kontextu.
V roce 2002 jsem se stala členkou Fotoklubu Litovel. Mým prvním fotoaparátem v 90. letech byla stará Exacta po tatínkovi, který v mládí také fotografoval a byl i mým prvním konzultantem. Dále to byl Pentax Espio a později Nicon F65, s nimiž jsem procestovala více jak 40 zemí světa. V současné době si užívám svých mateřských povinností a fotím hlavně děti a přírodu kolem, na což se výborně hodí digitál Sony V3.

Galerie:
Z cestování
Svět kolem nás

Napsat autorovi: Hana Haichlová | 06. 01. 2008 | 2365 přečtení | Komentářů: 55 | Přidat komentář | Vytisknout článek

Michaela Linhartová
.