Ze světa fotografie

Šikulové z řad Fotoklubu Litovel - aneb Nejen Fotografií Je Fotograf Živ

Domečky na počasí

Určitě jste se už někdy setkali s malým domečkem, v němž se ukrývají panenka s panáčkem. Když ven vyjde panenka, můžeme se těšit, že bude hezké počasí. Pokud vykoukne panáček, měli bychom se připravit na to, že sluníčka si moc neužijeme. Takovéhle dřevěné chaloupky vyrábí Radek Opluštil z malé vesničky Pavlov na Mohelnicku. Přivedla ho k tomu vlastně náhoda. Jeho babičce se rozbila pamětní, kterou měla doma. A on jí chtěl pořídit novou. Jenže žádnou nesehnal, a tak se rozhodl, že ji udělá. Prozradí nám, kde se to naučil, co všechno musel nastudovat a jak dlouho trvalo, než měl dárek pro babičku hotový. A taky to, proč nezůstalo u té jedné a dnes má na výrobu meteodomečků firmu.

Reportáž České televize

Napsat autorovi: Petr Dolinský | 17. 02. 2019 | 1616 přečtení | Komentářů: 3 | Přidat komentář | Vytisknout článek

Landscapes
Ostrov Lefkada - Řecko