Fotoreportáž z 1. ročníku Sletu čarodějnic pořádaný SNK Litovel

Autor: Petr Dolinský <dolinsky%40volny.cz>, Téma: Ze světa fotografie, Vydáno dne: 05. 05. 2013
V areálu Sokolovny Litovel se slétly čarodějnice ze širokého okolí na čarodějnický sabat.

Středem pozornosti byl nejenom "Velký Mág"......ale i mladé čarodějky maminky a především spousta malých dětí.


Některé děti se ze začátku trochu bály.Drobné chmury však byly rychle ty tam. Na programu byl čarodějnický průvod, roztleskávačky i soutěže. Rozdáno bylo mnoho čarodějnických medailí.Ti co nesoutěžili, alespoň fandili.Některé nejmenší čarodějky se dokonce pokoušely o první let.Na ochranu před zlými čarodějnicemi se zapálila vatra.Zlé síly se však jen tak nechtěly vzdát... Nejprve se zlá čarodějnice na hranici naparovala, prskala a v roztančených plamenech jakoby si to užívala...Nakonec však přece jen očistným plamenům podlehla.
Zlo bylo zažehnáno a oslava příchodu jara mohla pokračovat. Země se otevřela a vydala něco málo ze svých pokladů v podobě špekáčků.Velký Mág je spravedlivý, vyplácí vrchní čarodějnici a získané poklady rozdává se svými pomocníky všem zúčastněným.
Následuje živelné opékání špekáčků.Ani během opékání se nepřestávalo soutěžit. V režii čarodějnické skupiny Bavi mělo úspěch rétorické klání s větou: "Klára Králová hrála na klavír".Kdo třikrát ji bez přeřeknutí vyslovil, velké vítězství slavil!Ani v této soutěži nechyběla pekelně se soustředící Anička......a Karel se svým typickým úsměvem.Oba byli jasnými favority a dostali se až do finále.Žádné zaváhání, žádné přeřeknutí. To vyneslo Karlovi vítězství.O Karlovu výhru v podobě hroudy sladkého kokosu byl mezi dětmi obrovský zájem.Karel dohlížel na spravedlivé přidělování.Všichni se velmi dobře bavili...

...velcí mágové,


i malí učedníci.


Truhla se špekáčky byla bezedná.

A nouze nebyla ani o pivko.
Večerní diskotéka byla pro všechny čarodějnické generace.A na závěr čarodějnický potěr v Chiquita kabrioletu.